اعلام نتایج کنکور 1401

اعلام نتایج کنکور 1401 + اسامی نفرات برتر

اعلام نتایج کنکور 1401 + اسامی نفرات برتر

اعلام نتایج کنکور 1401 + اسامی نفرات برتر

 

مقدمه

نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ درست مانند سال‌های گذشته در طی دو مرحله نتایج اولیه کنکور و نتایج نهایی کنکور منتشر خواهند شد. داوطلبان می‌توانند بعد از اعلام نتایج کنکور 1401 به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کرده و طبق روش‌هایی که در ادامه توضیح خواهیم داد جواب کنکور خود را مشاهده نمایند. زمان اعلام نتایج اولیه کنکور۱۴۰۱ ، تاریخ 11 مردادماه و زمان اعلام نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ نیمه دوم شهریور ماه اعلام شده است و زمان دقیق آن بعد از برگزاری آزمون سراسری توسط سازمان سنجش اطلاع رسانی خواهد شد.
معمولاً نتایج اولیه کنکور متقاضیان به فاصله یک ماه از برگزاری کنکور اعلام می‌شود. در این مرحله داوطلبان می‌توانند نتایج اولیه آزمون خود که شامل رتبه، تراز و درصد پاسخگویی به سؤالات توسط داوطلب است را دریافت کنند. متقاضیان می‌توانند با توجه به نتایج اولیه خود اقدام به انتخاب رشته نمایند. سپس نتایج نهایی کنکور 1401 و نتایج انتخاب رشته داوطلبان در شهریور ماه اعلام می‌شود.
در این صورت تمامی شرکت‌کنندگان در کنکور، برای مشاهده نتایج آزمون خود می‌توانند به سایت سازمان سنجش مراجعه کنند. در ادامه با راهنمای تصویری مشاهده نتایج کنکور ۱۴۰۱ همراه باشید تا بتوانید به راحتی نتایج آزمون سراسری خود را ببینید.

 


مشاهده نتایج کنکور سراسری 1401


 

سایت اعلام نتایج کنکور سراسری۱۴۰۱

تنها منبع معتبر و سایت اعلام نتایج کنکور سراسری ۱۴۰۱ ، سایت سازمان سنجش است. بسیاری از شرکت‌کنندگان در کنکور سراسری بعد از برگزاری آزمون به دنبال زمان اعلام نتایج می‌گردند و هر خبری که مربوط با این موضوع باشد را دنبال می‌کنند. بهتر است بدانید که لازم نیست سایت‌ها و خبرگزاری‌های مختلف را برای پیدا کردن خبری در مورد زمان اعلام نتایج آزمون سراسری چک کنید. تنها کافی است به سایت سازمان سنجش سر بزنید. در زیر می‌توانید تصویر صفحه اول این سایت را مشاهده کنید.

 

 

 

همانطور که مشاهده می‌کنید در همان صفحه اول این سایت بخشی با عنوان «سراسری» وجود دارد. در این بخش آخرین اخبار مربوط به کنکور سراسری به محض منتشر شدن بارگذاری می‌شود. همانطور که اشاره کردیم به احتمال زیاد نتایج اولیه کنکور در مرداد ماه اعلام خواهند شد. بنابراین در این زمان اگر سایت سازمان سنجش را چک کنید در بخش سراسری لینکی با عنوان « اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1401 » مشاهده خواهید کرد. همیشه در کنار جدیدترین مطالب سایت یک عبارت «جدید» که با رنگ قرمز مشخص می‌شود وجود دارد درنتیجه داوطلبان می‌توانند به راحتی وارد بخش اعلام نتایج شوند.
بنابراین بعد از برگزاری کنکور داوطلبان می‌توانند در اوایل مرداد ماه برای دریافت نتایج کنکور ۱۴۰۱ به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند. در ادامه روش دریافت و بررسی نتایج اولیه و نهایی کنکور را توضیح خواهیم داد.

 


حتما بخوانید: دانستنی های انتخاب رشته کنکور


 

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱

در این بخش روش کامل دریافت نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ را با هم بررسی می کنیم. بعد از اعلام نتایج اولیه داوطلبان باید به سایت سازمان سنجش به آدرس sanjesh.org مراجعه کنند. در صفحه اول این سایت و در بخش مربوط به کنکور سراسری لینکی با عنوان « اعلام نتایج مرحله اول آزمون سراسری سال 1401 » خواهد داشت که مانند تصویر زیر به نظر می رسد.

 

 

 

این تصویر مربوط به اعلام نتایج کنکور سال قبل است، با این وجود لینک نتایج کنکور ۱۴۰۱ هم به همین شکل خواهد بود. بعد از کلیک کردن بر روی لینک ذکر شده داوطلبان به صفحه ای که می توانید تصویر آن را در زیر مشاهده کنید هدایت خواهند شد.

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱

 

در این صفحه سه روش برای مشاهده نتایج اولیه کنکور وجود دارد که برای استفاده از هر روش باید اطلاعات مشخص شده را وارد کنید. در روش اول نیار به شماره داوطلبی کنکور ، شماره شناسنامه و سال تولد دارید. روش دوم شامل : شماره پرونده، کد رهگیری و شماره شناسنامه است و برای استفاده از روش سوم باید شماره پرونده، شماره سریال شناسنامه و شماره شناسنامه خود را وارد نمایید. این اطلاعات بر روی برگه ثبت نام و کارت ورود به جلسه کنکور وجود دارند. در صورتی که این اطلاعات را در اختیار ندارید لازم نیست نگران باشید، زیرا به راحتی می توانید شماره داوطلبی و شماره پرونده خود را با استفاده از سیستم پاسخگویی سازمان سنجش دریافت کنید. روش این کار را در بخش های بعدی توضیح خواهیم داد.
بعد از وارد کردن اطلاعات خواسته شده و کد امنیتی که در این صفحه مشاهده می کنید به صفحه مربوط به نتایج اولیه کنکور هدایت خواهید شد که مشابه تصویر زیر است.

 

نحوه مشاهده اعلام نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱

 

اطلاعات موجود در نتایج اولیه کنکور ۱۴۰۱ شامل موارد زیر خواهند بود:

  •  اطلاعات ثبت نامی و آزمونی: این بخش شامل اطلاعات داوطلب مانند شماره پرونده، نوع سهمیه، نوع سؤالات آزمون و اطلاعات مربوط به تحصیلات داوطلب است.
  •  نتایج پذیرش در رشته های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی: در این بخش نتایج مربوط به پذیرش متقاضی در دانشگاه هایی که با سوابق تحصیلی دانشجو می پذیرند آورده شده است.
  •  پذیرش رشته های با آزمون: در این بخش نتایج پذیرش داوطلب بر اساس نتایج کنکور  سراسری ۱۴۰۱ و سوابق تحصیلی مشخص شده است.
  •  وضعیت رتبه و نمره کل داوطلب در هر زیر گروه، گروه آزمایشی: اطلاعات موجود در این جدول شامل تأثیر سوابق تحصیلی دیپلم و پیش دانشگاهی در رتبه نهایی داوطلب است. همچنین رتبه در سهمیه نهایی و رتبه کشوری (بدون سهمیه) متقاضی نیز مشخص شده است.
  •  نمرات خام دروس امتحانی گروه آزمایشی: در این جدول نمرات خام مربوط به دروس اختصاصی و عمومی داوطلب نمایش داده می شود.
  •  رتبه کل در سهمیه و آخرین رتبه مجاز شده در دوره های روزانه و نوبت دوم گروه آزمایشی: درنهایت در جدول انتهای صفحه می توانید اطلاعاتی مانند رتبه کل داوطلب در سهمیه و آخرین رتبه مجاز در سهمیه نهایی و رتبه کشوری (بدون اعمال سهمیه) را مشاهده کنید.

 

اسامی نفرات برتر کنکور 1401

نفر اول: کیاناز شاطریان از اصفهان
نفر دوم:شایا قنادان ازده از تهران
نفر سوم:صبا سلطانی از تهران
نفر چهارم:ملیکا هادی نیا از تهران
نفر پنجم: علیرضا فصیحی نژاد از تهران

رتبه‌های برتر گروه علوم انسانی

نفر اول:محمد بهرامی از کرمانشاه
نفر دوم: مائده ملکی از تبریز
نفر سوم: سیده مهرناز سیدی از مشهد
نفر چهارم: امیر مهدی تبار از تهران
نفر پنجم: پرهام سنکیان از مشهد

گروه علوم ریاضی و فنی

نفر اول: سید حسین سید مهدی جاسبی از تهران
نفر دوم: امیر پارسا بهرامی از تهران
نفر سوم: علیرضا ملک حسینی از اراک
نفر چهارم: امیر هامیون شریفی زاده از گرگان
نفر پنجم: پوریا غفوری از یزد

گروه علوم تجربی

نفر اول: فرناز حسن زاده بویر احمد
نفر دوم: علیرضا دهقانی از یزد
نفر سوم: صبا رضایی از بروجن
نفر چهارم: محمد طاها رنجی از ارومیه
نفر پنجم: نگار هاشم زاده از تبریز

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *