افزایش ساعت مطالعه

افزایش ساعت مطالعه

برای کسب موفقیتی خاص در کنکور، باید از زمان تان به نحو درست استفاده کنید و نوع تلاش تان بیشتر و متفاوت تر باشد که هم کیفیت مطالعه و هم کمیت مطالعه بالایی داشته باشید.

افرادی که توانایی درس خواندن نداشته و یا به سرعت انرژی شان تحلیل می رود بهتر است مواردی را رعایت کرده تا نه تنها میزان ساعت درس خواندن آن ها بلکه کیفیت نیز افزایش پیدا کند.

تاثیر ورزش در افزایش نیرو

 ورزش و انجام فعالیت های بدنی در انگیزه ، تمرکز و همچنین هوشیاری فرد تاثیر به سزایی دارد. ورزش کردن به شما نیز کمک خواهد کرد ساعات مطالعه خود را بیشتر کرده و همچنین توانایی ذهنی بالاتری نیز داشته باشید. باید توجه داشته باشید که پیش از انتخاب یک رشته ورزشی عواملی همچون قدرت ، انعطاف پذیری ، قوای جسمی و سلامت بدنی خود را نیز در نظر بگیرید.

جاهای خالی در برنامه تان را بشناسید 

منظور این است که اگر شما از صبح تا شب 4 ساعت مطالعه داشته باشید اما زمان استراحتتان به نسبت زیاد باشد، این 4 ساعت را فشرده و منظم کنید و با استراحت های 15 الی 20 دقیقه ای ، از صبح تا ظهر 4 ساعت را کامل کنید و بعد از ظهر تا شب را بیکار خواهید بود و میتوانید به کار های دلخواهتان برسید. با این کار متوجه خواهید شد که در طول روز چه قدر زمان خالی داشته اید و هدر می دادید. بعد از اینکه این تفکر در شما شکل گرفت ،ر کم کم ساعت مطالعه خود را افزایش دهید.

به تغذیه و رژیم غذایی خود اهمیت دهید

درس خواندن و همچنین کیفیت آن به میزان قابل توجهی به مغز شما ارتباط داشته که لازم است به تغذیه خود برای موفقیت تحصیلی توجه کنید .

برنامه خود را در اولین فرصت اجرا کنید 

 برای افزایش ساعت مطالعه تنبلی را کنار بگذارید و در اولین فرصت سراغ درس بروید و اولویت خود را انجام برنامه درسی و کامل کردن آن قرار دهید .

برنامه مناسبی برای استراحت و خواب داشته باشید 

استراحت باید به اندازه ای باشد که نه تنها خستگی فرد را رفع کرده بلکه به تمرکز مجدد فرد نیز کمک کند . هر چند می توان گفت استراحت و خواب به موقع در افراد منجر به آرامش بیشتر ، افزایش تمرکز و همچنین انرژی یافتن خواهد شد .

 

 

 

 

 

 

 

2 پاسخ

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *