بهترین زمان برای حل سوالات کنکورهای اخیر

بهترین زمان برای حل سوالات کنکورهای اخیر

بهترین زمان برای حل سوالات کنکورهای اخیر

با بررسی سوالات کنکور سراسری اخیر متوجه این موضوع میشویم که هر سال بخش اعظمی از سوالات مشابه سال های قبل می باشد،همچنین یکی از مهمترین قسمت هایی که در اواخر سال پیش دانشگاهی و در دوران جمعبندی، داوطلبین باید روز آن کاملاً مسلط شود سوالات کنکور سنوات اخیر می باشد.

بهترین زمان برای پاسخ‌دهی و تمرین‌کردن سوالات سال‌های اخیر همان مرحله‌های ابتدایی شروع مطالعه برای آمادگی کنکور است؛ دلیل آن هم خیلی واضح است! شما در فرایند آمادگی آزمون باید بدانید با چه آزمونی طرف هستید. از همان ابتدای فرایند اگر با الگوها و دیدگاه‌های طراحان سوال آشنا شوید، خیلی بهتر و آگاهانه‌تر در مسیر مطالعه اصولی کنکور گام برمی‌دارید؛ زیرا آگاه هستید چه مباحثی با چه ادبیات و جزییاتی در حال حاضر بر فضای سوالات آزمون ارشد حاکم است. این موضوع به جلوافتادن شما و صرفه‌جویی در زمان کمک می‌کند.

برای مثال، فرض کنید اصلاً در جریان نیستید که تست‌های زبان کنکور MBA در سال‌های اخیر چه روند تغییراتی  را تجریه کرده است! اگر برای تمرین در روزهای تابستان و پاییز روی تست‌های پنج سال به قبل وقت بگذارید، زمان بسیاری را برای مباحث گرامری اتلاف کرده‌اید. بعد از اینکه نزدیک کنکور تست‌های جدید را ببینید، تازه متوجه می‌شوید که زبان MBA به‌سمت درک مطلب و لغت پیش رفته است!

بهترین زمان برای حل سوالات کنکورهای اخیر

چرا باید از همان ابتدا سوالات سال‌های اخیر را کار کنیم؟

حالا برای توضیح بیشتر، فرض کنید دو هفته مانده به امتحان اصلی تصمیم می‌گیرید تست‌های کنکور ۹۸ را برای سنجش وضعیت خودتان به‌عنوان امتحان بزنید. اگر همانند مثال قبلی با درسی برخورد کردید که متوجه شدید شک، نوع، ترتیب سوالات، محتوا، رویکرد طراح و غیره تغییر کرده است، استرس می‌گیرید و اعتمادبه‌نفس‌تان را از دست می‌دهید؛ ثانیا اگر هم این اتفاق برایتان نیفتد و خیلی بر خودتان مسلط باشید، زمانی برای جبران این فاصله ندارید؛ از همه مهم‌تر این است که در طول سال کنکور اشتباه عمل کرده‌ و زمان را کشته‌اید! فرض کنید همین زمان را  برای تسلط بیشتر روی همین مطالب می‌گذاشتید؛ چقدر اوضاع متفاوت می‌شد؟!

سوال متداول بعدی این است که برای تمرین تا چه سالی سوالات کنکورهای ارشد را باید به عقب بازگردیم؟ جواب این سوال این است که برای آمادگی آزمون فقط باید تست کنکور بزنیم. الان دیگر می‌دانیم چرا؛ چون باید روی سوالات آزمون مسلط باشیم. علاوه‌براین به‌هیچ عنوان نباید تست تالیفی بزنیم.

میزان عقب‌گرد شما در سال‌های کنکور کاملاً به وضعیت زمانی‌تان وابسته است.

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *