World of books

سری اول کتاب های انگیزشی دنیا

سری اول کتاب های انگیزشی دنیا

۱. انسان در جستجوی معنا، ویکتور فرانکل

فرانکل با توصیف عمیق تجربه‌اش درباره زندگی در اردوگاه‌های مرگ نازی، درس‌هایی راجع‌به نجات معنوی به ما می‌آموزد. فرانکل قانعمان می‌کند که اجتناب از درد و رنج، شدنی نیست؛ اما چگونگی رویارویی‌مان با رنج‌های زندگی به ما توانایی پیشروی و حرکت به‌سوی اهداف جدید می‌دهد.

فرانکل نماینده نسلی است که هرکسی می‌تواند از آنها نکته ارزشمندی بیاموزد. انسان در جستجوی معنا یکی از تأثیرگذارترین کتاب‌های آمریکا است. تاکنون بیش از ۱۰میلیون نسخه آن به ۲۴ زبان مختلف به فروش رسیده است. اگر به‌دنبال یافتن معنایی برای رنج‌های زندگی هستید، این کتاب را که در صدر لیست بهترین کتاب های انگیزشی دنیا قرار می‌گیرد از دست ندهید.

۲. تو کله‌خر هستی، برو پیش، پولدار می‌شوی، جین سینسرو

این کتاب مناسب کسانی است که به طرح‌ریزی برای زندگی علاقه دارند. در این کتاب نویسنده با ارائه تمرین‌هایی ساده به خواننده کمک می‌کند که باورها، نگر‌ش‌ها و عادت‌های محدودکننده‌اش را بشناسد. او توصیه‌هایش را با چنان لحن مفرحی ارائه می‌کند که خواننده را رها نمی‌کنند و برای دستیابی به موفقیت، به او انگیزه می‌دهند.

سینسرو می‌خواهد به خوانندگانش نشان دهد که چرا انسان برخی الگوهای فکری و رفتاری را دنبال می‌کند. او به ما کمک می‌کند که بر چیزهایی که می‌توانیم تغییر دهیم، تمرکز کنیم و آنچه را نمی‌توانیم تغییر دهیم، بپذیریم. هرکسی می‌تواند از این کتاب که با طنازی الهام‌ می‌بخشد و انگیزه می‌دهد، لذت ببرد.

۳. تختخوابت را مرتب کن؛ ویلیام مک ریون

اگر می‌خواهی دنیا را تغییر دهی، با مرتب‌کردن تختت شروع کن!

کتاب تختخوابت را مرتب کن یکی از بهترین گتاب های انگیزشی جهان شامل سخنرانی دریاسالار ویلیام مک ‌ریون است. از این سخنان ده اصلی را فرامی‌گیریم که برخاسته از تجربیات مک‌ ریون در دوران خدمت به‌عنوان تکاور دریایی هستند؛ اصولی که به او در غلبه بر چالش‌های مختلف زندگی کمک کرده‌اند.

همه‌گیری این سخنرانی که به رقم بیش از ۱۰میلیون تماشا رسیده است، نشان می‌دهد هر فردی می‌تواند این درس‌ها را در راستای بهبود خود و دنیای اطرافش به‌ کار بگیرد. کتاب با تعریف داستان‌هایی از دوران خدمت مک ‌ریون، توصیه‌هایی ساده و کاربردی ارائه می‌دهد و خواننده را تشویق می‌کند برای دستیابی به خواسته‌های بیشتری تلاش‌ کند.

۴. کیمیاگر؛ پائولو کوئیلو

کیمیاگر، به‌عنوان یکی از بهترین کتاب های انگیزشی دنیا داستانی شگفت‌انگیز است درباره سفری الهام‌بخش در مسیر خودشناسی. در این رمان کلاسیک که میلیون‌ها نسخه از آن به‌ فروش رفته است، فرزانگی و رازآلودگی باهم ترکیب شده‌اند.

داستان درباره چوپان جوانی است که برای جست‌وجوی گنج مشتاق سفر به دور دنیاست. سرانجام به گنجی بسیار متفاوت از آنچه در آغاز تصور می‌کرد، دست می‌یابد. این کتاب ما را تشویق می‌کند که به ندای دلمان گوش بسپاریم، قدر موهبت بی‌تکرار زندگی را بدانیم و آرزوهایمان را دنبال کنیم.

۵. باهوش‌تر، سریع‌تر، بهتر؛ چارلز دوهیگ

این کتاب هشت مفهوم بهره وری را معرفی می‌کند که باعث می‌شود شرکت‌ها و افراد به دستاوردهایی بیشتر و بهتر از دیگران برسند. کتاب تفاوت میان دیدگاه برخی از موفق‌ترین اشخاص دنیا را با کسانی که موفقیت‌های کمتر دارند، توضیح می‌دهد.

این هشت مفهوم نشان می‌دهند چطور انسانی معمولی می‌تواند زندگی روزمره‌اش را بهبود بخشد. به‌عبارتی، این کتاب کمک می‌کند یاد بگیریم چطور موفق شویم، چطور در زندگی هرروزه‌مان بهره‌ور و نه فقط شلوغ و پرکار باشیم.

۶. چهار میثاق؛ دون میگوئل روئیز

در کتاب چهار میثاق نویسنده باورهای محدودکننده‌ای را آشکار می‌کند که مانع لذت‌بردن از زندگی و باعث رنج بیهوده می‌شوند. کتاب‌ راهنمایی‌هایش را در قالب رفتارهایی قابل‌اجرا ارائه می‌کند.

کتاب ما را تشویق می‌کند که درباره خودمان بیندیشیم و زندگی روزمره‌مان را بهتر کنیم. همین‌ها کافی است برای فروش بیش از ۶میلیون نسخه‌ای کتاب در آمریکا و برای بیش از هشت سال قرارگرفتن آن در فهرست پرفروش‌های نیویورک‌تایمز.

۷. سرسختی؛ آنجلا داکورث

روان‌شناس، آنجلا داکورث، در این کتاب می‌گوید موفقیت تااندازه زیادی به میزان سرسختی آدم‌ها بستگی دارد. سرسختی ترکیبی است از اشتیاق و پایداری. کتاب توصیه می‌کند که هرگز قدرت پایداری و تلاش درازمدت در مسیر هدف را فراموش نکنیم؛ به‌ویژه وقتی مشتاق دستیابی به آن هستیم.

داکورث ما را متوجه افکاری می‌کند که هنگام شکست به ذهنمان هجوم می‌آورند. او راه‌های مقابله با این افکار را نشانمان می‌دهد. اگر به تأثیر استقامت و توانایی ادامه راه در زمان دشوار باور دارید، این کتاب را از دست ندهید.

۸. طرز فکر؛ کارول دوک

روان‌شناس، کارول دوک، نتیجه سال‌ها پژوهش را در کتاب طرزفکر آورده است. به‌گفته او، طرز تفکری که در پیش می‌گیریم، نقش چشمگیری در موفقیت ما دارد. او معتقد است موفقیت در جنبه‌های گوناگون، از طرز تفکر ما و چگونگی پیشروی در مسیر دستیابی به اهداف‌ تأثیر می‌پذیرد.

کتاب به آثار منفی طرز تفکر تغییرناپذیر و مزیت‌های طرز تفکر وفق‌پذیر مبتنی بر رشد اشاره می‌کند. طبق طرز تفکر نخست، توانایی‌های ما ثابت و تغییرناپذیرند؛ درحالی‌که در طرز تفکر دوم، مهارت‌ها و توانایی‌های انسان با تلاش و پشتکار، بهتر و بیشتر می‌شوند.

سری اول کتاب های انگیزشی دنیا

۹. خودت را انتخاب کن؛ جیمز آلتوچر

آلتوچر معتقد است باارزش‌ترین سرمایه ما، آن چیزی که باید بیشترین زمان، انرژی و منابعمان را صرفش کنیم، خود ما هستیم. کتاب به ما می‌گوید که چطور می‌توانیم با سرمایه گذاری روی خودمان و تلاش برای رشد به‌سادگی به موفقیت برسیم.

خواندن کتاب بی‌تردید به شما برای تقویت استعدادهایتان و تلاش برای رشد بیشتر انگیزه می‌دهد. کتاب همین‌طور منبع الهام خوبی برای افرادی است با طرز تفکر کارآفرینانه.

۱۰. قدرت مثبت‌اندیشی؛ نورمن وینسنت پیل

این کتاب در سراسر دنیا بیش از ۵میلیون نسخه فروش داشته است. کتاب به آدم‌های بسیاری کمک کرده است؛ آدم‌هایی که با پذیرش پیام نورمن پیل درباره باور و الهام، به زندگی رضایت‌بخش‌تری دست یافته‌اند. قدرت مثبت اندیشی تأکید می‌کند که با باور به‌ خودمان همراه با انگیزه و قاطعیت می‌توانیم با قدرت، اختیار و پایداری در مسیر دستیابی به اهدافمان پیش‌ برویم.

سری اول کتاب های انگیزشی دنیا


حتما بخوانید:روش مطالعه برای زیست‌شناسی


Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *